Çakra "Görevi Nedir, Nasıl Dengelenir?"

Facebook
Twitter
Google+
Whatsapp
ÇAKRA NEDİR ?
Çakra, Sanskritçe’de tekerlek yani ateş çarkı da anlamına gelir, bedene enerji aktaran ve yaşam enerjisini oluşturan enerji merkezidir.
İnsanda yedi temel çakra ve 72.000 nadi yan enerji noktaları mevcuttur ve çakralar ile bağlantılı çalışmaktadır.

Her çakra vücudun belirli bölgesini yönetir, bunlar hormonal salgı bezlerinin, büyük sinir ağlarının üzerinde veya çok yakınında belirli noktalarda omurgayla kesişirler. Salgı bezleri beyine ve buradan da varlığımızın bedensel , zihinsel ve ruhsal (spiritüel) yönleriyle bağlantılıdır.

Salgı bezlerinin ve enerji blokajlarının durumuna bağlı olarak; öfkeli, korkulu, sıkıntılı, kötümser, mutlu, huzurlu, güvenli ve iyimser haller yaşayabiliriz. Çakraları açmak ve enerji akışını artırmak demek o kadar kaliteli yaşam sürmek ve sağlıklı olmak demektir.

Çakralar tıkandıkça bedeni besleyen yaşam enerji azalır ve yönettiği organları güçsüz düşürerek ruhsal zihinsel ve fiziksel düzlemde hastalıkların meydana gelmesine sebep olur. Bu enerji akımı artırılabilir, canlandırılabilir ve daha iyi çalışmasına imkan sağlanabilir. Böylelikle hastalıkları meydana getiren kapalı çakralardaki enerjtik frekanslar düzelir ve hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur.

Hasta olmak suç değildir, hastalanmak, dünyevi yaşamımızın bir parçasıdır. Herkes bu deneyimden farkına vararak veya varmayarak geçer. Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu iyileştirmede etkin ve olumlu bir rol oynayabilirsiniz. Fiziksel bedenimiz üzerindeki 7 ana çakranın yerleri vücudun o bölgesindeki ana sinir ağları ile bağlantılıdır ve uyum gösterir. Bunun yanında enerji çizgilerinin kesiştiği 21 çakra bu 14 noktaya denk düşer. Bu girdap noktaları Çin tıbbının uyguladığı akupunktur noktalarına denk gelmektedir.

Kadim öğretilerde “Yedi Mühür, Yedi Kapı, Yedi letaif ” ya da “Yedi Kutsal Salgı Bezi” olarak bilinir. Bio enerji çalışmaları, meditasyon, esmalar (zikirler) ve nefes teknikleri ile çakraları harekete geçirir.
27 Şubat 2020 Özgül YILDIZ Tarafından Bioenerji kategorisinde oluşturuldu. 701 kez görüntülendi
Etiketler :

YorumlarSosyal Media

  • Facebook/elfisifa
  • instagram/elfisifa
  • Twitter/elfisifa
  • Google/elfisifa
Burada verilen bilgiler ve yapılan çalışmalar, hiç bir şekilde tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi değildir, yerine geçmez.

ozgulyildiz.com © Tüm hakları saklıdır | Tasarım ve uygulama Asmbly Idea