DÜŞÜNCE ENERJİSİ ve NAZAR

Facebook
Twitter
Google+
Whatsapp
DÜŞÜNCE ENERJİSİ ve NAZAR

Negatif enerji akımları denildiğinde nazar konusu gündeme gelir. Evet , nazar vardır ve inanç konusu değildir. Bir kimsenin ani bir şekilde konsantre edebildiği enerjiyi, bakışı yoluyla karşısındakine göndermesi ve karşısındaki kişinin tedbirsizlik ve güçsüzlüğü sonucu bu ani yüklenme durumunda fizik bünyesinde gerçekten telekinetik bazı olayların meydana gelmesi mümkündür. Bunun örneklerini, hayat içerisinde herkes gömüş, deneyimlemiştir.

Nazar atfetmek, düşünce enerjisinin bakışla maddeye aktarılmasından doğan olaydır.
Bakış ile düşünce enerjisi birleştirilebilir ve düşünce enerjisi, adeta bir lazer etkisi verebilecek şekilde belirli bir nokta üzerinde yoğunlaştırılarak bir nakil , transportation yapılabilir. Bunu, kötü veya iyi diye ayırt edemeyiz. Çünkü, pozitif sonuç vereni de, negatif sonuç vereni de vardı r. Demek ki o düşünce enerjisini meydana getirenin niteliği çok önemlidir. Bir sufinin, nefsini gerçekten ıslah etmiş birinin nazarına hedef olursak, bu, bizim için çok olumlu sonuçlar getirebilir. Ancak kıskanç, kinci , ziyankar, hain tabiatlı birinin nazarı ile karşılaşırsak, önceki gibi bereketli sonuçlar yerine en azından rahatsız edici, hastalıklara zemin hazırlayıcı durumlar ve haller ile karşılaşabiliriz. Deyim yerindeyse , uçları zehirli iğnelerle organizmamız bombardıman edilir.

Nazar olayı telekinetik bir olaydır ve daha çok parapsikolojinin konusuna girer. Bu tür olaylar ''TELEKİNEZİ '' başlığı altında toplanmıştır.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi, nazar için kısaca, düşünce kudretinin madde üzerindeki etkisidir diyebiliriz.
Düşünce kudreti, niyetimize göre maddeyi pozitif yönde düzeltebildiği gibi, düzenini negatif yönde de bozabilir.
İNSAN NAZARLA MOLEKÜLER DÜZEYDE ETKİLİ BİR OLAY MEYDANA GETİREBİLDİĞİNE GÖRE, SADECE YAPTIKLARINDAN DEĞİL, DÜŞÜNDÜKLERİNDEN DE SORUMLUDUR.

ERGÜN ARIKDAL “Yarınlar İçin Pozitif Yaşam” (Sayfa 112, 113)

Nazarı aktive etmemek için herşeyi herkesin yanında anlatmamak gerekir, gereksiz yere imrenme duygularını harekete geçirmemeye özen gösterilmelidir.
İslam Tasavvufunda bu konunun özel bir yeri vardır ve denir ki:
“Hal, halden bilene anlatılır, başkasına anlatılmaz.”
Her şeyi herkesle paylaşma huyumuzdan vazgeçmeliyiz.
Bazı haller, rüyalar vizyonlar da herkese anlatılmaz, bir bilene anlatılır, rüyanızın enerjisini düşürecek yorumları üzerinize çekmemek için bu konuya hassasiyet gösterin deriz...
Astroset Astroloji’den alıntı.


Negatif enerji’ lerden korunma yollarını anlatmadan önce “topraklanma” konusuna değinmek istiyorum. Çünkü korunma sistemlerinden önce topraklanma yapılması gerektiğine inanıyorum. En klasik yöntemle çıplak ayak toprağa basarak kendinizi topraklayabilirsiniz. Gayet bilimseldir. Üzerinizdeki elektrik toprağa akar rahatlarsınız.

Toprak imkanınız yoksa duş alabilirsiniz. Akan su sizi topraklayacaktır. Bir diğer yöntem ise ılık-sıcak arası bir tuz solisyonuna ayaklarınızı batırmaktır. Ayak tabanlarınızın altındaki gözeneklerden tuzlu suya vücudunuzdaki toksinler ve negatif enerji akacaktır. Tuzun deniz tuzu veya himalaya tuzu olması gerekmektedir.

Tüm bunlar bilimsel olarak yapabileceğiniz elle tutulan gözle görülen topraklanma çeşitleridir. Bunları yapabilirsiniz ancak size önereceğim yöntemi de mutlaka yapın. Ayağınız toprakta, tuzda, suda vs. olmayabilir. Bırakın toprağı apartmanın en üst katında olabilirsiniz. Sakin bir köşeye gidip burnunuzdan derin nefesler alıp yine burnunuzdan verin. Bunu bir kaç kez tekrarlayın. Gözlerinizin kapalı olup olmaması önemli değil fakat yeni başlayanlar için kapalı olması daha uygun olur.

Taç çakranızdan (kafanızın üzeri) beyaz yada mor bir ışığın vücudunuza girdiğini imgeleyin. Bu ışık omurganız boyunca ilerleyerek tüm vücudunuza yayılıyor. Ardından ayaklarınızdan çıkarak evrenle birleşiyor. Ayaklarınızı bir ağacın kökleri gibi düşünebilirsiniz. Yüksek katlı binalarda olabilirsiniz fakat bu köklerin toprağa kadar uzandığını imgeleyebilirsiniz. Işık içinizden geçtikte sizin üzerinizdeki tüm negatif enerjiyi de alıp götürüyor. Artık topraklandınız.

İmgeleme yöntemleri ile negatif enerjiden korunma
Birkaç yöntem var. Bağımlı kalmak zorunda değilsiniz. Kendi tasarımınız bir korunma sistemi de geliştirebilirsiniz.


1. Yöntem: En klasik olanı budur. Siyah, gri, kahverengi gibi karanlık ve koyu renkler dışında bir renk belirleyin. Bu rengin bir yumurta gibi sizi içine aldığını düşünün. Renk parlak ve çok güçlü. Dışarıdan gelen tüm olumlu, pozitif enerjileri ve titreşimleri içine geçiriyor. Size zararı dokunacak enerji ve titreşimleri ise dışarıda tutuyor. Hayalinizde oluşturduğunuz bu baloncuğu gün içerisinde sürekli düşünerek güçlendirebilirsiniz. Beyaz, mor ve pembe baloncuklar en çok tercih edilenlerdir.

2. Yöntem: Aynı şekilde bir baloncuk düşünün ancak bu kez çeperinin ateşten olduğunu imgeleyin. Dışarıdan gelen tüm negatif enerji ve titreşimler bu ateşe değdiği anda yok olup gidiyorlarlar. Aynı zamanda daha güçlü olması açısından 1.yöntemdeki sistemi uygulayıp üzerine bir de bunu yapabilirsiniz.

3. Yöntem: Sizi çevreleyen bir ayna olduğunu imgeleyin. Dışarıdan gelen tüm zararlı enerjiler bu aynaya çarparak geri dönecekler. Aynalarınızı çeşitli şekillerde hayal edebilirsiniz.

4. Yöntem: “Kurşun döktürme” konusunu bilmeyeniniz yoktur. Kurşun bir element olarak radyoaktif ışınlara dahi dayanıklıdır. Sizi çevreleyen kurşun bir zırh imgelerseniz dışarıdan gelen tüm negtiflere karşı kendinizi koruma altına alabilirsiniz.

5. yöntem: Duş altıktan sonra içerisine sirke karıştırılmış bir kova suyu üzerinize dökebilirsiniz. Sirke iyi bir temizleyicidir. Auranızı ve enerji alanınızı temizlediği gibi vücudunuza da iyi gelecektir. Kokusu ise kısa sürede gidecektir. (1 kovaya yarım çay bardağı yeterlidir.


Yöntemleri uygularken, kendi bedeniniz dışında odanızı, ofisinizi, bulunduğunuz binayı, mahalleyi hatta şehri ve ötesini bile koruma kalkanı altına alabilirsiniz. Sevdiklerinize onların haberi olmasa bile bu tip bir imajinasyon ile kalkan göndererek onlarında korunmasını sağlayabilirsiniz.

Yaşam alanlarında negatif enerji temizliği ve korunma
1. Yöntem: Benim en sevdiğim bu. Kuru ada çayını bir cezveye veya kaba koyun. Ucunu yakın. Sık sık sönecektir fakat siz onu söndükçe yakın. Yanan ada çayı tütsü gibi eve yayılacaktır. Kokusu benim hoşuma gidiyor. Bilirsiniz ada çayı şifalı bir bitkidir. Bir çok hastalığa karşı önleyici ve tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Ürettiğiniz ada çayı tütsüsü evinizi güzel bir kokuyla kaplarken, “evimdeki tüm negatif enerji ve titreşimleri ada çayının şifalı enerjisi ile temizliyorum. Pozitif olan olumlu olan bana ve yaşam alanıma faydası dokunacak tüm enerjileri davet ediyorum” diyebilirsiniz. Bu cümleyi kendinizde geliştirebilirsiniz. Ada çayı ile evin içinde dolaşabilir, dolaplarınızı odalarınızı temizleyebilirsiniz.

2. Yöntem: Bu yöntemi sevgili Fadime Emir’in “Psişik Korunma” isimli kitabında okudum. Evinizi korumak için kapınızın veya pencerelerinizin önünde bir güç hayvanı imgeleyebilirsiniz. Mesela jaguar, aslan, kaplan gibi bir hayvan evinizi koruyabilir. Bunun dışında bir bekçi, polis, asker veya mitolojik bir varlık düşünebilirsiniz. Evinizin etrafının vahşi köpek balıklarıyla dolu bir nehir tarafından çevrelendiğini de hayal edebilirsiniz.

3. Yöntem: Mumlar ve tütsüler yakın. Hem sizi hem evinizi huzurla dolduracaktır. Daha önceden arındırılmış ametist gibi kristaller de kullanabilirsiniz.

indigo.com.tr’den alıntı.
16 Şubat 2019 Özgül YILDIZ Tarafından Bioenerji kategorisinde oluşturuldu. 2625 kez görüntülendi
Etiketler : nazar negatif enerji

YorumlarSosyal Media

  • Facebook/elfisifa
  • instagram/elfisifa
  • Twitter/elfisifa
  • Google/elfisifa
Burada verilen bilgiler ve yapılan çalışmalar, hiç bir şekilde tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi değildir, yerine geçmez.

ozgulyildiz.com © Tüm hakları saklıdır | Tasarım ve uygulama Asmbly Idea