Tarot

Facebook
Twitter
Google+
Whatsapp
Tarot nedir ? Tarot Falı’na neden ihtiyaç duyarız.

Aslında insanlar yüz yıllardır hep gelecekle ilgili bilinmeyenleri bilmek istemişlerdir. Sırları öğrenmek,gelecekten bir iki ipucu alabilmek önemli olmuştur.


Tarot Falı geleceğe dair bilgiler ve öneriler sunar danışan kişiye. Kehanet yöntemi sayılmasına karşın aslında kehaneti biz yaratırız farkında olmadan. Danışanın bilinç altını okuma sanatıdır Tarot bir anlamda. Danışanın aklındakiler Tarot kartları ile harmanlanınca ortaya kehanet çıkar.


Tarot Falı yolumuzu aydınlatan ışıktır. Sorunlar yada güzellikler önümüze çıkmadan fark edebiliriz bu fal sayesinde. Ve tepkilerimizi, tutumlarımızı, önlemlerimizi ona göre ayarlarız. Tarot’un ortaya çıkışı ile ilgili çeşitli rivayetler vardır. Tarotun ortaya çıkış tarihi ve kelime anlamı ile ilgili söylenenler hep bir varsayımdan ibarettir ve kökeni net olarak bilinmemektedir.


Bazı varsayımlara göre "Tarot" sözcüğünün kökeni, Eski Mısır’da "Kral Yolu" anlamına gelen “Ta-rosh" kelimesine dayanır. Başka bir rivayete göre ise Latince çark anlamında olan "Rota" kelimesinden türetilmiş bir şifredir. Bu kelime yaşamın doğumdan ölüme kadar dönen bir çark olduğunu simgeler.


Tarot en eski kehanet yöntemi olarak kabul ediliyor. Bazı kaynaklarca Orta Çağ’da ortaya çıkmıştır. 78 karttan oluşmaktadır ve 2 bölümden oluşuyor.


Birincisi küçük sırlardan ve toplam 56 karttan oluşuyor. Bu seriye minor arcana adı veriliyor.


İkincisi 22 karttan oluşmaktadır ve majör arcana adına sahiptir.


Tarot falında bulunan kartların anlamları genel olarak veriliyor ama aslında yorumcudan yorumcuya değişmektedir. Bu kartlar hem görünen ve bilinen hem de bilinmeyen gizli olay ve durumları tanımlar. Bu durumlar ve olayların hakkında zaman detayları da verir.


Kartlar bizi belli başlı konularda uyarır ve aynı zamanda teşvik eder. Aslında çoğu zaman farkında olduğumuz ama göz ardı ettiğimiz şeyleri de açığa çıkarır.


14 Nisan 2017 YILDIRIM Tarafından Tarot kategorisinde oluşturuldu. 1187 kez görüntülendi
Etiketler : Tarot

YorumlarSosyal Media

  • Facebook/elfisifa
  • instagram/elfisifa
  • Twitter/elfisifa
  • Google/elfisifa
Burada verilen bilgiler ve yapılan çalışmalar, hiç bir şekilde tıbbi tavsiye, teşhis ve tedavi değildir, yerine geçmez.

ozgulyildiz.com © Tüm hakları saklıdır | Tasarım ve uygulama Asmbly Idea