Yıldız Günü
Yıldız saati

Burçlar > Aslan

koc
boga
ikizler
yengec
aslan
basak
terazi
akrep
yay
oglak
kova
balik
Aslan Burcu
23 Temmuz - 23 Ağustos
Turuncu
Sarı, Turuncu
Misk-i Amber
Günlük Yorum

Uzman Astrolog Sosyal ortamlarda bazı sorunlar gözünüze çarpabilir. İlişkiler konusunda netlik kazandırmak istediğiniz durumlarda, yapıcı bir tutum sergilemeniz önemli olacaktır. Çevrenizde de bu tutuma ihtiyacı olan kişiler olabilir; bugün aklı başında bir gözlem yapma görevi size düşebilir.

Grubu: Ateş, pozitif
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: l, 4, 34, 653, 6743
Uğurlu taşı: San safir, Sarı pırlanta, Elmas, Sitrin
Uğurlu renkleri: Koyu sarı, Altın sarısı, Turuncu, sarı krizantem, orkide
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, Sarı krizantem, Orkide
Uğurlu kokuları: Misk, Portakal çiçeği, Gül
Uğurlu müzik: Neşeli ve oynak parçalar
Belirgin özelliği: Cömertlik
Negatif yönü: Övünmek
İsteği: Zirveye çıkmak
Anlaştığı burçlar: Koç, Yay
Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Akrep
Kariyerine yardımcı olacak burç: Boğa
Duygusal açıdan destekçi burç: Akrep
Maddi açıdan en yardımcı burç: Başak
Evlilik için uygun burç: Kova

ÖZELLİKLERİ

Aslan burcunda doğanlar iyi kalplilikleri ve hareketli kişilikleriyle tanınırlar, bunun yanında kendilerinden alttakiler için yukardan bakan bir tavır da gösterirler. Her zaman kral ve önderdirler, bu özelliklerinden dolayı üstünlüklerini belirtmeden ve arada sırada dramatik davranışlar yapmadan duramazlar. Hiçbir zaman başkalarına sırtlarını dayamazlar, kendilerine dayanılmasını tercih ederler. Kendilerine ihtiyaç duyulması ve dayanılması onları hiçbir zaman rahatsız etmez.

Başkalarının yaşantılarını bile düzenlemekten çekinmezler. En belirgin özellikleri, her şeye karışmak, kibir ve fazla dogmatikliktir. Güneş gibi her zaman parlamak ve odak noktası olmak isterler. İstediklerini kabul ettirmek onların huyudur. Bütün ilgileri toplamak isterler. Güler yüzlü, heyecanlı ve etkileyici kişilerdir.

Kimi zaman iyi palavracı olurlar. Kendilerini daha zengin göstermeye çalışırlar. Başkalarını hemen eleştirir, bazen de resmi tavırlar takınırlar. Para onlar için amaçlarına ulaşılacak bir araçtır.

Kendilerine güvenirler. Doğru karakter analizi yapamazlar ve yanlış arkadaşlıklar kurarlar. Rol yapmaya bayılırlar. Olayları abartarak anlatırlar. Rol yapacakları ortam yoksa, yaşamı bir sahne olarak kabul ederler. Zor evlenirler. Seçicidirler. Aşklarını çok tutkulu yaşarlar. Kedi-fare oyunu oynamaktan hoşlanırlar.

Aslan erkeği her ortamda fark edilmek ister. Bu yüzden dış görünümüne önem verir. Yüksek sesle konuşan ve bakımsız kadınlardan hoşlanmazlar. Dışa dönük ve açık yüreklidirler. Parayla ve aşkla kumar oynamayı severler.

Aslan, şefkatle koruyan, hassas bir şekilde seven, şövalye ruhlu ve çapkın bir aşıktır. Aniden alevlenen bir ihtirasa sahiptirler. Kızdığı zaman gözü hiç kimseyi görmez. Kıskançtır.

Aslan kadını ise her zaman gösterişlidir. Tek olmaktan hoşlanır. İltifatlara bayılır. Aslan kadını anılara çok bağlıdır. Aslan kadınının canlılığı, akıllılığı, zarafeti güzellik ve birkaç kadınınki kadar cinsel çekicilikle, doğa sanki onu imtiyazlı yaratmış gibidir. Çok iyi rol yapar. Bu burcun kızına kur yapacaksanız onu hediyeye boğmalısınız. Aslan burcu kızlarının çoğu atletik ve spordan hoşlanırlar. Ama onu spor salonuna değil de tiyatroya, sinemaya veya sanatsal bir etkinliğe götürerek de cezbedebilirsiniz.

Bu burçtaki anne ve babalar, çocuklarına çok baskı yaparlar. Çocukları utangaç ve ürkek olur. Bu burçta doğan çocukların yönetilmeye ihtiyaçları vardır.
DİĞER ÖZELLİKLERİ

Benlikleri çok kuvvetlidir. Kendilerine güvenleri tamdır. Herkesin onları beğendiğini düşünürler, hatta düşünmekten öte bundan öylesine emindirler ki, beğenilmedikleri hiç akıllarına gelmez.

Eğer insanlar onlara bakıyorsa; "ben güzelim, bana gıpta ediyorlar, diye kabul ederler. Daima ilgi merkezi olmak isterler. Beğenilmek, takdir edilmek, övülmekten ve sürekli onlar ile ilgilenilmesinden çok hoşlanırlar. Aksi halde neşeleri kaçar. Sessizleşirler. Ya oradan uzaklaşırlar veya her hangi bir şekilde ilgi çekme yolları bulurlar.

Övünmek gibi bir huyları da vardır. Güçlü artistik yetenekleri onlara yardımcıdır. Çok güzel, gayet inandırıcı rol yapmada rakip tanımazlar. İstedikleri kılığa kolayca bürünerek, hedeflerine rahatlıkla ulaşabilirler. Bu iki yüzlülük veya sahtekarlık değildir. Sadece klasını bozmamak, krallığını kaybetmemek içindir.

Zirvede kalmak onlar için çok önemlidir. İstedikleri şeylere sahip olmak başlıca amaçlarıdır. Yaratıcı güçleri, sanatsal yönleri, artistik kapasiteleri vardır. İstedikleri, ilgi duydukları bir dalda son derece yaratıcı olurlar. Herkesin yaptığını taklit etmezler.

Kendilerine özgü güzellik anlayışları başkalarına ters gelebilir. Gösterişli, canlı, pahalı ve lüks şeylere meraklıdırlar. İşleri planlama, organize etme, başkalarını yönetmek, idare etmek ve çalıştırmada çok başarılıdırlar. Yumuşak, sıcak kanlı ve sevecen olmaları işlerini daha da kolaylaştırır.

Sert etkiler almamış bir aslanın çekiciliğine kapılmamak ve hayır demek hemen hemen imkansız gibidir. Niyetine girdiği işi çok iyi planlar, uygular ve başarıyı yakalar.

Başladıkları işi yarıda bırakmaz sonuna dek götürürler. Bir hayli de seri çalışırlar. Etraflarındaki kimselerin de atak ve çabuk iş bitirir olmasını isterler. Bu ateşli halleri bazen ortalığın karışmasına neden olabilir. Çünkü herkes onların temposuna ayak uyduramaz.

Hele kafasına koyduğunu yapmaya konsantre olmuşsa adeta etraflarını unuturlar. Kimseyi, duymaz, görmez olurlar. Adeta, aranızdadırlar ama değildirler. Bu zamanda kayıtsız olurlar. Onlar için tek önemli şey yapmağı planladıklarıdır. Bunu başarırlarsa, gene aranıza döner, neşeli ve canlı olurlar.

Mert, cesur ve açık sözlüdürler. Kendilerine olan aşırı güvenleri, başkalarının da onlara güvenmesini kolaylaştırır. Karşılarındaki insanı çok kolay etki altına alırlar. Sorumluluk sahibidirler. İlgilendikleri, kendilerini seven ve güvenen insanları asla yarı yolda bırakmazlar.

Kendilerine yapılan iyilik ve fedakarlıklara karşı nankör olmazlar. Ellerinden geldiğince karşılığım kendi yöntemleri ile vermeye çalışırlar. İri ve güçlü görünüşlerine rağmen genellikle yumuşak bir doğaları vardır.

Gururlu ve kibirlidirler. Yaptıklarının beğenilmemesine, küçük görülmeye, eleştirilmeye gelemezler. Aynı şekilde yönetilmeye, başkaları tarafından sıkboğaz edilmeye de gelemezler. Asla baş eğmezler.

Hatalı olduğunu anlarsa bunu hemen başkalarına yükleme rollerine baş vurur. Öfkesi pek kötüdür ama zayıf yönü olan benliğini okşarsanız kızgın aslan uysal bir kedi olur. Kolay kolay herkesi beğenip arkadaş olmazlar. Kalite ararlar. Kendileri çok üstün oldukları için arkadaş seçme hakkı da hep onlardadır sanki.

Hayat enerjileri, yaşama sevinçleri çoktur. Hayatı dolu dolu ve hissederek yaşarlar. Bu nedenle onunla birlikte olmak pek çok kişi için mutluluk kaynağı olur. Eğlenceyi severler. Talihli ve şanslıdırlar. Kumar ve şans oyunları hoşlarına gider. Daima bir çocuksu yönleri vardır. Çocukları da severler. İyi çocuk yetiştirirler.

Zodyak kuşağının en cömert burcudur. Sevdiklerini düşünür, onlara yardım ederler. Herkese karşı iyi niyetli ve vericidirler. Verince tam verirler. Sevince tam severler. Ama kral daima kendileridir. Her şeye rağmen daima önce kendileri gelir.

Tek sevgi ile yetinemezler. Bir kaç sevgilileri olur. Ayrıca da herkes tarafından da sevilmelidirler. Tabiatı, doğayı, hayvanları, eşyaları ve güzel olan her şeyi de severler.

İhanete uğrarlarsa çok yıkılır, hayata küserler. Kendilerinden son derece emindirler. İstedikleri kişiyi veya şeyi hemen elde etmek, ona sahip olmak isterler. Bunun için beklemeyi hiç bilmezler. İstediklerine sahip olurken başkalarının incinip incinmeyeceği hiç akıllarına gelmez.

Sıkıntıya gelemezler. Kendileri gibi etrafları da hür olmalıdır. Mal kıymeti bilmezler. Düzenli ve tertipli değildirler. Çok para vererek aldıkları değerli bir giysiyi çıkarıp rast gele bir yere koyabildikleri gibi, rahatlıkla birine de verebilirler. Ama iş konusunda bunun tam tersidirler.

Yaşlanmaktan, çekiciliklerini kaybetmekten, yenilgi ve başarısızlıktan çok korkarlar. İyidir hoşturlar ama, dünyada sadece kendi krallıklarının hüküm sürmeyeceğini, önce ben demekten vazgeçmeyi öğrenmelidirler.

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application