Yıldız Günü
Yıldız saati

Burçlar > Oğlak

koc
boga
ikizler
yengec
aslan
basak
terazi
akrep
yay
oglak
kova
balik
Oğlak Burcu
22 Aralık - 20 Ocak
Yeşil Akik
Beyaz ve Açık Renkler
Fulya
Günlük Yorum

Uzman Astrolog Yaşamın dengesini bulmakta zorlanabilirsiniz. Kendiniz için bir şeyler istemek hayatınızın akışını bozmaz, sadece değiştirir ve hatta renklendirebilir. Sosyalleşmek ve güvenilir kişilerle vakit geçirmek, bunun hem mümkün hem de gerekli olduğunu size gösterecektir. 

Grubu: Toprak, negatif
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu sayısı: 8, 9, 62, 122, 7544
Uğurlu taşı: Lal, Agat, Opal, Kristal Kuvars
Uğurlu renkleri: Kurşuni, Koyu kahverengi, nefti
Uğurlu kokuları: Kamelya, fulya
Uğurlu çiçekleri: Kara gül, Kadife çiçeği, Kamelya
Uğurlu müzik: Halk müziği
Belirgin özelliği: İnatçılık, kararlılık
Negatif yönü: Aşın merak
İsteği: Yükselmek
Anlaştığı burçlar: Boğa, Başak
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Yengeç, Terazi
Kariyerine yardımcı olacak burç: Terazi
Duygusal açıdan destekçi burç: Koç
Maddi açıdan en yardımcı burç: Kova
Evlilik için uygun burç: Yengeç

ÖZELLİKLERİ

Oğlaklar güçlü iradeleri ve disiplinleriyle tanınırlar. Çok çalışırlar ve başkalarının saygısını çabuk kazanırlar. Dürüst ve güvenilirlerdir. Görevlerine ve sorumluluklarına bağlıdırlar. Borçlu kalmaktan hoşlanmazlar. Çok iyi iş adamı olurlar. Amaçlarına ulaşmak için sabrederler ve ulaşırlar. Zorluklardan yılmazlar. Hemen konuya girdiklerinde iyi konuşmacı olurlar. Kendi düşüncelerine karşı olan insanlarla dalga geçerler. Duygusuz olduklarından fazla maddeci görünürler. Sosyal statü onlar için çok önemlidir.

Duygularını açıklamakta kötüdürler. Uzun süreli arkadaşlıklar kuramazlar. Paralarını iyi kullanırlar fakat elleri çok açıktır. Bağımlılık duyguları çok gelişmiştir. Bir kişiye inanır ve güvenirse onunla ömür boyu sürecek bir dostluk kurar. Eğlenceli ve hayatı zengin yaşamayı seven kişilerdir. Esprili, güler yüzlü ve sıcaktır. Buna karşın genellikle yalnız insanlardır.

Geleceklerini ayrıntılı bir biçimde planlayabilirler. Kuruntulu ve depresyona yatkındırlar. Gösterişi sevmezler. Güvenli, düzenli ve gelir getiren işleri severler. Oğlak erkeği, ciddi, güven verici hatta kendinden büyük kadınlardan hoşlanırlar. Yanında taşıyabileceği ve herkesin odak noktası olacak kadınlar onu tahrik eder. Oğlak erkeği kısa yanıt olan "hayır"ı kabul etmez. Ve denemekten vazgeçmez.

Oğlak kadınının tutkuları son derece düzenlidir. Aşka tedbirle yaklaşır. Bir erkeğe şu soğuk zalim dünyadan koruyabilen dev bir boz ayı gibi hissettirecek kadar çekici bir süper kadın olabilir. Ya da buz gibi sakin, burnu havada mermer kaidesi gibi biri.

Oğlak kızı öyle çok meslek sahibidir ki sanki aşk ve evlilik onların ikinci tercihiymiş gibi görünür. Aşk konusunda evet ama evlilik konusunda tercihleri birincildir. Ilımlı duygusal ve aklı başında hareket ederler.

Oğlak kadınlarının kendilerine has taze bir güzellikleri vardır. Buna rağmen görünüşleri konusunda tedirgin ve güvensiz olurlar. Oğlak kızı kadınlığa doğru birden bire çiçek açıverir. Kendine güvenir. Ne istediğini bilir. Zengin işadamı karizmasına dayanamaz. Pahalı ve şatafatlı şeylerden hoşlanır. Ancak oğlak kadını, oğlak erkeği gibi aşık olmaktan korkar. Çocuklarının eğitimleri ve başarılarıyla övünürler. Oğlak çocukları ise ciddi ve yaşıtlarından daha olgun davranırlar.
DİĞER ÖZELLİKLERİ

Çok düşünen, az konuşan, meraklı, mütevazi ama kontrollü ve ağır hareket eden yapılardır. Değişikliklere, özellikle yeni bir şeye adapte olmaları çok uzun zaman alır. Karar vermeleri zordur. Ama bu kararsızlıklarından kaynaklanmaz; aksine yanlış karar vermemek ve başarısız olmamak kökenlidir.

Önce inceden inceye uzun uzun düşünüp, artısını eksisini hesaplamadan, kendi düzen ve disiplinlerine oturtmadan harekete geçmezler.

Onlara yapılacak şeyleri asla son dakikada söylememelisiniz. Reddedilirsiniz. Düşünmeleri için uzun bir süre tanımalısınız. Bunun iyi bir yanı vardır. O da, bir şeye karar verdikten sonra artık geri adım atmamaları ve sonuna kadar götürmeleridir. Bu onların başarısıdır.

Bu kararlığın yanı sıra doğruculukları da eklenince, bir iş konusunda onlara güvenmemek mümkün değildir. Önlerine çıkacak engeller veya kendi hataları yüzünden geri çekilmeyecek kadar ciddi ve doğrudurlar. Gerçi hatanın tümünü kendilerine almaz, bunda başkalarını da suçlarlar ama gene de hile, yalan dolan ve sahtekarlık yapmazlar. Durgun, düşünceli ve karamsardırlar.

Hayata genellikle koyu renkli camlar ardından bakarlar. Son derece sabırlı, güçlü, inatçı ve soğukkanlıdırlar. Olaylar karşısında paniğe kapılmazlar, sessiz ve sakin hareket ederler. Bu onları, panikten doğabilecek pek çok yan tehlikelerden korur. Böyle bir tutum onda, hayattan ne istediğini bilen bir kişi görünüşü yaratır. Kararsız, çelişkiler içinde kalmış iseniz, oğlak insanının yanında rahatlar, kafanızı toplar ve güven duyarsınız. Ancak, çok uzun süre Oğlaklarla beraberlik yorucu ve sıkıcı olur.

Çalışmak daima birinci plandadır. Yükselmek, başa geçmek en büyük arzularıdır. Onlar iş ve meslek dünyasının temel taşlarıdır. Hem emir alabilir hem de emir verebilmeleri başarılarını destekler. Kanunlara, kurallara, prensiplere karşı saygılıdırlar.

Çok ideal bir yönetici, idareci, müdür olurlar veya disipline dayanan askeri alanlarda başarılıdırlar. Büyük şirketlerin başında onları görmek mümkündür.

Zengin olmak, yükselmek, ünlü ve başarılı olmak ana hedefleridir. Tüm bunları sabırlı, sebatlı, düzenli çalışmaları ile kendileri elde ederler.

Esneklik yönleri yoktur. Bir şey nasıl yapılması isteniyorsa mutlaka öyle olmalıdır. İlave olarak, dürüstlük özellikleri ile güvenilirlik elde ederler. İşle ilgili projeleri son derece pratik, telaşsız ve en iyi şekilde neticelendirebilirler.

Başarıları belli bir konudadır. Her sahaya el atmazlar. Kendine uygun olan işi dikkatle seçer ve sadece ona konsantre olur. Zamanının tümünü bu yolda harcar ve istediğini elde eder. Bunun hangi dalda olacağım haritadaki en güçlü yıldız belli eder. Bu alanlar müzik, edebiyat veya ticaret, bankacılık, idarecilik hatta politika olabilir. Okumayı, öğrenmeyi de severler ama bilgiyi dağıtıcı değildirler.

Zamanı boşa harcamak istemezler. Her zaman yapacak bir işleri vardır. Meraklı olmalarına karşın bunu belli etmez ve incelemelerini gizli gizli yaparlar. Kapalı bir kutu gibidirler. Bu kutunun kapağını çok nadir aralarlar. Her şeyi bir sır gibi saklarlar. Ama kendilerine her şey söylensin isterler. Bunun temelinde yatan şey kimseye güvenmemeleri sadece kendilerine güvenmeleridir.

Son derece kontrollü ve kuşkucudurlar. Ağızları sıkı olduğu için içlerinde esen fırtınaları kimse bilmez. Ama dudaklarının uçuklaması, yüzde çıkan sivilceler, arpacıklar bunu ele verir.

Kendilerine yapılan iyilikleri ve kötülükleri asla unutmazlar. Sabırla bekleyerek uygun zamanda taşı gediğine koymayı başarırlar. Bunun için bir yaşam boyu bile sabredebilirler. Onların intikam almaları kinciliklerinden ziyade karşısındakinin dersini vermek, kendilerince onu eğitmektir. Bundan asla vazgeçmezler, affetmezler. Dersini verdikten sonra o kişi ile konuşmaya devam ederler. Durup dururken kendileri başkalarına fenalık yapmak, kimseyi rahatsız etmek istemezler. Ama kincidirler. Öfkeleri de çok şiddetlidir. Kızınca gözleri bir şey görmez. Atar, vurur, kırıp dökebilirler.

Oğlakların bir dezavantajı vardır. O da çabuk harekete geçememeleri ve alışkanlıklarından kurtulamamalarıdır. Doğru düşünürler ama uygulamaya başlamaları zordur. Uykuyu severler. Sigara içki gibi tutkuları vardır. Paraya ve maddi değerlere çok bağlıdırlar.

Sabırla elde ettikleri maddi varlıklarını kaybetmekten ve her şeye yeniden başlama zorunda kalmaktan çok korkarlar. Onlar için her şey maddi güç demektir. Çıkarları ve menfaatleri daima ön plandadır. Bundan pek ödün vermezler. Sevdikleri için bile bunu yapmaları zordur. Hele başkalarının istek ve ihtiyaçları onları pek ilgilendirmez. Düşünmeden konuşmamalarının bir nedeni de çıkarlarına zarar vermemek içindir.

Hayatı bu denli ciddiye almamayı, biraz güleç ve hoşgörülü olmayı, kendilerinden başkalarına da güvenebilmeyi ve paylaşmayı öğrenmeleri daha rahat bir hayat sürmelerine imkan verecektir.

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application