Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Çatı Görmek

Mantıklı bir şekilde bütün sorunlarınızı çözebileceğiniz bir rüya olan rüyada çatı görmek rüyası, kişinin rahat edeceğine, kişinin endişelendiği sır, giz gibi şeylerin açığa çıkmayacağını gösterir. Bir kimsenin Rüyada çatı görmesi, kadri yüce, izzet ve ikbal sahibi bir zat anlamına gelir. Rüyada bir evin çatısından kendi üzerine toprak düştüğünü görmek, korkudan sonra mala nailiyete delâlet eder. Ağaçtan çatı görmek ise gururlu bir kimse ile tâbir olunur. Rüyada görülen çatı kadri yüce bir adamdır. Eğer çatı ağaçtan ise o gururlu bir adamdır.


Rüyada çatı sacı görmek, itibar sahibi bir kimseye; ahşap çatı görmek, gururlu bir adama işarettir. Bazen tahta çatı görmek, yüksek makamdaki bir kimseye işaret eder. Rüyada evin çatısının üzerine yıkılmak üzere olduğunu görmek, saygın bir insan yüzünden korkuya kapılmaya işarettir. Rüyada çatı direklerinin yıkılması, münafık (ikiyüzlü) birinin ölümüne işarettir. Çatıyı tutan ana direk, münafık ve makam sahibi birine işarettir; bu direğin düşmesi, o şahsın görevden alınmasına işarettir.


Rüyada çatıdaki kiremit vb. çatı kaplama malzemesinin yerinden düştüğünü veya kaybolduğunu görmek, yoksul düşmeye işarettir. Rüyada güzel ve süslü bir çatı, kişinin makam ve itibarına işarettir. Rüyada çatıdan dökülen toprağın elbisesine bulaştığını görmek, bir sıkıntıdan sonra mala ve maddi imkâna kavuşmaya işarettir.


Rüyada çatı aralıklarından gökyüzünü görmek, bazı eşyaların bir akraba tarafından çalınmasına işarettir. Çatı üstüne çıkıp oradan inmediğini görmek, sıkıntıya işarettir. Çatıdan üzerine bir şey düştüğünü görmek, korku ve üzüntüye işarettir.


Rüyada çatı, şahsiyetli, makam sahibi, zengin bir kimse olarak tanımlanır. Bazen sadık anlayışlı bir eşe, yüksek ilme; bazen da büyük bir makama, ferahlığa çağrışım yapar. Rüyada bir kimse çatı yaptırdığını görürse, rüya sahibinin malını iyi koruyan bir eşe sahip olduğuna işaret sayılır.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2023 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application