Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Çekirge Görmek

Rüyada çekirge görmek, kavga, bela, çok söz, yağmur ve fırtına ile yorumlanır. Bir yerde çekirge topluluğu görmek, inecek gazaba, o bölge insanlarının maruz kalacakları musibete işarettir. Rüyada çekirgelerin ekili alanlara zarar vermediklerini görmek, sevinç ve feraha işarettir. Rüyada havada uçan çekirgeler görmek, askerlere, aşırı yağışlara, genel bir felâkete, eziyet ve sıkıntı çekmeye işarettir. Kalabalık çekirge sürüleri görmek, fitne ve karışıklığa işaret eder. Rüyada çekirge sürülerinin geldiğini görmek, yaklaşmakta olan azaba işarettir.


Güneşin ışığına engel olmayan ve gökte siyah bir küme oluşturmayan çekirge sürüleri görmek, bereketli yağmurlara işarettir. Ekin tarlalarında görülen çekirgeler, felâkete, kıtlığa, işsizliğe ve zor günler yaşamaya işarettir. Rüyada çekirge görmek yakın bir felâketin habercisi olarak çağrışım yapar. Aynı zamanda, İlâhi adaletin tecelli edeceğini gösteren bir uyan sayılır. Çünkü çekirge Musa (A.S.) mucizelerinden biridir.


Rüyada çekirge tutmak ve yemek, hayra, menfaate ve mala işarettir. Çekirgeleri toplayıp bir kaba doldurduğunu görmek, altın ve gümüşe, mal biriktirmeye, kazancı artırmaya işarettir. Rüyada pişmiş çekirge görmek, altın ve gümüş paraya, mal ve mülke işarettir. Çekirge aldığını görmek, bir kadınla evlenmeye işarettir. Rüyada aldığı çekirgeleri bir kâse veya bardak içine koyduğunu görmek, servetini bir kadın uğruna harcamaya işaret eder.


Rüyada üzerine altın çekirgeler yağdığını görmek, yitirilen itibarın ve kaybedilen malın daha iyisinin Allah (c.c) tarafından kula bir ihsan olarak verilmesine, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Rüyada yerde yürüyen ve uçmayan çekirge görmek, zarar vermeye güç yetiremeyen düşmana işarettir.


Gökyüzünde görülen ve bulut halinde uçan çekirge sürüsü, o bölgeye gelecek azap ve isabet edecek üzüntüye, Yeryüzünde görülen, yürüyen ve fakat uçamayan çekirge, zarar verme fırsatı bulamayan düşmana, Zararsız olarak görülen çekirgeler korku ve sıkıntıdan kurtulmaya, Çekirge yemek rızka, Onları bir kap içinde görmek nakit paraya, Güneş ışığına engel olmayan ve siyah bir bulut kümesi oluşturmayan çekirge sürüleri yağmura delalet eder. Çıkarcı tanıdık, hayırsız ahbap olarak yorumlanır.


Rüyada çekirge görmek sebatsızlıkla yorumlanır. Rüyanızda bir tarlaya çekirge sürüsü konduğunu görmek, isinizden ayrılacağınıza, tüccar iseniz ticareti bırakacağınıza, evli iseniz esinizden ayrılacağınıza işarettir. Bir çekirgeyi elinize aldığınızı görmek, başka bir ise gireceğinize veya ticarete başlayacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çekirge, azap ve Allah in askeridir. Rüyada bir yerde çekirgenin çıktığını veya eza ve cefa vererek gökte uçtuğunu görmek, o yere inecek kötü bir asker veya zararlı bir yağmurun yağmasına işarettir.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application