Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Deprem Görmek

Rüyada deprem görmek, yahut Rüyada deprem olduğunu hissetmek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına işaret eder. Deprem olması; bir sıkıntı yaşanacağı anlamına da gelir. Bazen rüyada görülen depremin şiddetine göre kıtlık ve hastalık olarak tabir edilir. Rüyada deprem olduğunu görmek, alimler arasında çıkacak görüş ayrılığına, çıkacak fitneye ve olayların yaşanacağına delalet eder. Rüyada deprem genel manada, depremde sallanmak, depremi hissetmek, depremde binaların yıkıldığını izlemek ve rüyada deprem olması gibi birçok şekilde olur. İşte tüm detaylarıyla kişinin rüyasında deprem olduğunu görmesinin tabiri.


Bazı tabirciler depremi hayırlı bir rüya olarak yorumlarlar. Rüyada deprem beklemek yahut deprem olması o bölgede iş hayatında ve geçimde meydana gelecek canlılığa rüya sahibinin hayatı iyi idame ettireceğine ve iyi atılımlar yapacağına, para kazanacağına ifade etmişlerdir.


Tabir bakımından zelzele, yer sarsıntısı, sallanmak ve deprem aynı anlama gelir. Rüyada dünya genelinde büyük bir deprem olduğunu görmek, ülkeler arasında savaş çıkacağına yorumlanır. Bazen de rüyanızda deprem anını yaşamak, iş yaşamında sıkıntılar yaşanacak demektir. Kişinin rüyasında deprem olduğunu görmesi bir şehirden başka şehre göç etmeye işarettir.


İbn-i Sîrîn Hazretlerine göre rüyada deprem olduğunu ve evin sallandığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birinden yana sıkıntı ve bela geleceğine delalettir. Bazen de deprem, üzüntü, zarar ve işlerin iflasına delalettir. Deprem rüyası korku ve şiddete de işarettir.


Rüyada bulunduğun yerde depremin olması, o yerden başka yere göç etmeye delalettir. Rüyada bilinen bir bölgede depremlerin olması, o bölgeye isabet edecek bela ve musibete delalet eder. Rüyanızda deprem meydana gelmesi sonucu dağın sarsılarak yerinden oynaması halka gelecek olan şiddet ve korkuya delalettir.


Derler ki rüyanızda gerçek hayattaki gibi depremi yaşamak, feryat etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işaret eder. Her şeyin en güzelini ve doğrusunu ancak Allah Teâlâ bilir.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application