Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Fetih Suresini Okumak

Rüyada Fetih Suresini okumak rüya sahibinin kazanacağı, başarıyı ve zaferi işlemektedir. İbn-i Sîrîne göre; Fetih süresini rüyasında okuyan kimseye Cenab-ı Hakkın yardımıyla kişiye galebe, fetih, üstünlük, başarı, düşmana galip olmak ve zafer verir. Fetih suresini okuyana hayır ve menfaat kapıları açılır. İmam Cafer Sadık (a.s) göre Rüyada Fetih suresini okumanın anlamı; Allahın sizi dünyada muvaffak kılacağı demektir. Kirmanîye göre rüyada Fetih Suresini okuduğunu görmek, Allah tarafından günahlarınızın bağışlanacağına, bir takım sıkıntılar yaşayacağınıza, ancak bu durumu çabucak atlatıp muradınıza ereceğiniz anlamına gelir.


Rüyada Fetih suresini baştan sona veya bir kısmını okumak günahların affolmasına, duasının kabul olmasına delalet eder. Rüyada Fetih süresîni rüyasinda görüp okuyan kimseye Cenabi Hak (C.C) düşmanlarına karşı daima muzaffer eyler. Dünyası da, ahireti de hayır olur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Fetih süresini veya ondan bir ayeti okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, Allah yolunda cihat etmeye, darlıktan genişliğe ve maksadına kavuşmaya işarettir.


Rüyada Fetih suresini okumak veya dinlemek, rüya sahibine hayır ve kazanç kapılarını açar. Ayrıca kişi korkudan emin kılınır, hasmına galip gelir ve Yüce Allah duasının kabul eder. Rüyada Fetih Suresini dinlemek düşmana galip geleceğiniz anlamındadır. İbn-i Sîrîne göre rüyada Fetih suresini dinlemek, Allahın inayetiyle hayır kapılarının yüzünüze açılacağı şeklindedir. Ayrıca, Fetih suresini dinleyen kimse için, kıyamet günü inananlarla ön safta bulunur yorumu yapılmıştır.


Rüyada Fetih Suresi Duymak; rüyayı görenin darlıktan, genişliğe ve her arzusuna kavuşacağı olarak yorumlanır. Kimi yorumcular da Bu sureyi rüyada okuyup ve duyan rüya sahibine cennet kapılarını açar demişlerdir.


Etiketler: Kuran Sureleri


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application