Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada İncil Görmek

Rüyada gerçek İncil görmek, Hz. Peygamberi (s.a.v) görmeye işaret eder. Müslüman bir kimse, dört büyük semavi kitaptan biri olan ve Hz. İsaya indirilen İncil-i Şerifi yanında görse yahut eline alsa, dünya ile ilgisini keserek, kendini ibadete vermeye işarettir. Rüyada yüzünden İncil okumak, Hristiyanlara bir çıkar sağlamaya, ezberden okumak batıla kapılıp, haktan ayrılmaya, Hristiyanlara yardım almak, onlara yardım etmeye işarettir. Rüyada İncil okunduğunu duymak veya İncilden bir cümle okuduğunuzu görmek, Hristiyanlara kişilerden çıkar sağlamaya, ezberden okumak doğru yoldan yanlışa yola sapmaya, Hristiyanlara yardım etmeye tabir edilir. Rüyada İncil okuduğunuzu görmeniz, Hristiyan bir kimseyle dostluk kuracağınıza veya onunla bir is yapacağınıza yahut onun tavsiyelerine uyarak bir işe girişeceğinize yorumlanır.


Rüyada İncil okumak büyük kişilerden kuvvet alacağına ve onlardan hayır ve menfaat bulacağına delalet eder. Müslüman olup, yanında İncil okunduğunu gören kimse, ibadete sarılır, yolculuğa çıkar. Bazen rüyada İncil görmek, hainliğe, ahdi (verilen sözü) bozmaya, izinsiz işler yapmaya işaret eder. Rüyada İncil gören kimse, yolculuk yapmayı, insanlardan uzak yaşamayı arzular; az yer, az uyur ve vaktini tefekkürle geçirir. Rüyada incil görmek, rüya sahibinin, uzun bir aradan sonra kendini hayır işlerine vereceği demektir. Kişinin yaşam içinde yaptığı hayırları ve yapacağı sevapları düşünerek kendini ibadete vereceği anlamına gelir. Kişinin rüyasında İncil hediye aldığını görmesi, rüyayı görenin hayır işleri peşinde koşacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin iş ve sosyal hayatında daima başarılı olacağına yorumlanır. Bir devlet başkanı rüyada İncil-i Şerifi görse, o ülkenin düşmanları kahrolur. İncil görmek, namuslu bir kadına veya başka bir günahsız kimseye iftira atmaya, yalan söylemeye işaret eder.


Rüyada İncil görmek Müslüman biri için hatalarına dikkat ederse para ve mutluluk demektir. Hristiyan bir kimse bu rüyayı görürse zor günleri aşacağına, rahata kavuşacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında İncil görmesi, hasmına galip geleceğine, hastanın sıhhat bulacağına, yalancı şahitlik yapmaya, lüzumsuz sözler söylemeye de işaret eder. Bazen İncil görmek, geometri ilmine, mimara, ressama, klasik olmuş kitaba, ilim öğrenmeye ve bilginlerden ilim aktarmaya, zenginliğe ve sevince işaret eder. İbni Şirine göre; rüyada İncil görmek ibadetle yorumlanır. Nablusi ye göre; ehl-i İslamdan olup, yanında İncil olduğunu gören kimse, ibadete, yolculuğa, yalnızlığa düşer ve dünyasını unutur. Bazılarına göre İncil görmek, yalan ve iftiraya uğrayacağına delalet eder. İbn-i Kesir ve Nafiye göre; yanında bir İncil kitabi olduğunu gören kimse, eğer mahkeme önünde bulunuyorsa yalan şahitlik eder. Eğer hasta ise iyileşir.


Rüyada üzerinde bir İncil bulunduğunu görmek, dünya işlerinden el çekerek ibadetle meşgul olduğuna delalet eder. Bir rivayete göre, rüyada İncil, namuslu ve asil bir kadına yapılan iftira ile tabir edilir. Bir rivayete göre de, İncil görmek bilgi ve ilimle yorumlanır. Müslüman birinin yanında İncil görmesi züht ve takvaya, inzivaya çekilmeye, bir işten dolayı iftiraya uğramaya, İncil i Şerif i görmek türlü ilimlere ve hasta için sağlığına kavuşmaya delalet eder. Rüyada İncil almak, aldığını görmek, rüyayı gören kişinin dünyevi işlerden elini ayağını keserek, Allaha sığınıp ondan yardım isteyeceğine delalet eder. Yaptığı şeyler karşısında pişmanlık duyacağı anlamına da gelmektedir. Rüyada İncil hediye almak, alan kimse için iş hayatında başarılı olacağı söylenir. Bazı yorumcular rüyasında İncil aldığını gören kimse için verdiği bazı önemli kararlardan vazgeçmek manasına geldiğini söylemiştir.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application