Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Namaz kılmak, Namaz kıldığını görmek ne anlama gelir?

Namazla alakalı tabirler oldukça çoktur. Rüyada namaz kılmak; günahlardan temizlenmeğe, kalp sefasına, sözünde sâdık olmaya, rahmet ve mağfiret anlamına gelir. Rüyada namaz kıldığını görmek keder ve üzüntüden halâs olmaya, küstüğü biriyle barışmaya, sermayesi olmadan mal kazanacağına çıkar. Rüyada namaz, nebilerle haşrolmaya, rüya sahibinin sıdk ve doğruluğuna, duaların kabulüne, dünya ve ahiret nimetleri anlamına gelmektedir.


Dikkat: Hemen hemen herkes rüyasında namaz kıldığını görür. Bütün ayrıntılarıyla namaz hakkındaki tabirleri kaydedeceğiz. Rüyada görülen namazları; farz namazı, cuma, nafile ve bayram namazları olarak ayrı ayrı tabir edilir.


Rüyada farz namazı kılmak


Büyük memuriyete, reisliğe, emaneti yerine getirmeye, Allahın farz kıldığı şeyleri yerine getirmeye, korku ve endişelerden emin olmaya işarettir. Abdestli olarak normal şartlarına riayet ederek, rükû ve secdelerim tam yerine getirerek kıbleye dönmek suretiyle farz namaz kıldığını gören kimse Allahın farzlarından birini yerine getirir. Zulümle birisinden aldığı malı veya birisine olan borcu öder. Aynı zamanda yaramaz ve çirkin işlerden de sakınır.


Bazı tabirciler, farz namazı kıldığını gören kimse, sözünde durur, küs olduğu birisi varsa onunla da barışır dediler. İmam olan birisi rüyada farz namaz kıldığını görse, borçlanır veya tazminat öder. Rüyada dört rekâtlı farz namazını iki rekât olarak kılan kimse yolculuğa çıkar.


Rüyada öğle namazı kılmak


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application