Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Çorap Görmek

İmam Cafer Sadık (a.s)ye göre rüyada çorap görmek, insanın malına, İbn-i Sîrîne göre ise çorap, hizmetçiye işarettir. Kişinin Rüyada giyilmemiş çorap görmesi, mal ve vakar anlamına gelir. Hoş kokulu çorap rüyası dünya ve ahirette övüleceğinize işarettir. Rüyanızda pis kokulu çorap görmek ise sıkıntı ve beddua demektir.


Çorap, malın zekâtını vermek ve malı muhafaza etmektir. Güzel çorap övgüye layık şahsiyet demektir. Rüyada çorap görmek erkek, çocuk, kadın ve hizmet eden bir kimseye delalettir. Eski çorap şükrü eda edilmeyen ve zekâtı verilmediği için zarar görülecek mala, pis kokulu çorap kötü şöhrete işarettir.


Rüyada yeni bir çorap giydiğini görmek, malın muhafazasına alâmettir. Rüyada güzel kokulu bir çorap giymek, herkes tarafından methi sena edilmek demektir. Eski, kirli ve kötü kokulu bir çorap giymekse, herkes tarafından kötü isimle anılmaya ve kınanma anlamına gelir.


Bekâr kimseler için rüyada beyaz, kırmızı, siyah ve yeşil çorap giymek evlenmeye yorulur. Kişinin rüyasında siyah çorap görmesi zenginliğin işaretidir. Çorap giymek çok hayırlı kısmet demektir. Rüyanızda siyah çorap giydiyseniz; bekârsanız varlıklı bir kimseyle evleneceğinize, şayet evliyseniz zengin bir kimseden fayda sağlayacağınıza yorumlanmaktadır. Nakışlı çorap giymek iyi huyları olan biriyle evlenmeye delalettir. Yeni çorap, malın zekâtını verip, güvence altına almaya işarettir.


Bir tek çorabı giyip onunla yürümek, rüya sahibinin niyet ettiği yolculuğu yapamayacağına işaret eder. Bazı tabircilere göre; rüyada çorabı giydiğinizi görmek başkaları tarafından fenalığa uğrayacağınıza yorumlanmıştır.


İpek veya sıradan çorap giymek; çevrenizdeki insanların, başkalarına faydası dokunan asalet sahibi kimseler olduğuna işarettir. Bir başka rivayete göre de: giyilmemiş çorap mal ve vakardır. Bu sebeple yeni çorap giydiğini gören kimse malını muhafaza eder ve korur.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application