Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Şimşek Görmek

Rüyada şimşek görmek daima korku ve şiddetle yorumlanır. Bir kimsenin Rüyada şimşek görmesi, sapıklıktan sonra hidayete, günahtan sonra tövbeye delalet eder. Bazı kere de şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfetmeye ve kendisine gelecek habere delalet eder. Bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, yahut rızkın yenilenmesine ve sevinçli bir haberin gelmesine delalet eder.


Rüyada şimşek görmek, süngü ve kılıçların şakırdayıp parlamasına da işarettir. Rüyada şimşekten bir şey yediğini veya kendisine bir şey isabet ettiğini görmek, birisinin onu iyilik ve yardım üzerine sevmesine ve Allah için ona muhabbet etmesine işarettir.


Bazı kere de rüyada şimşek, devlet büyüklerinden gelecek güzel vaatlere, mallara, tebessüme, sevince, bahta ve emri altında olan kimselerden bir şeyi rica etmesine alamettir.


Rüya sahibinde şiddetli korku hasıl olacağına işarettir. Şimşeğin ziyasından bir parça aldığını görmek, kendisine hayır ve menfaati olan bir işi bitirmeye delalet eder.


Bir kimsenin rüyada evine şimşek çaktığını görmesi, zengin olmaya alamettir. Karanlıkta gök görültülü şimşek çaktığını görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Yağmursuz havada şimşeğin çakması, rüya sahibine yapılan vaadin yerine getirilmesine delalet eder.


Bir kimsenin rüyada şimşeğin kendi elbisesini yaktığını görmesi, eşinin sıkıntısına delalet eder. Çünkü eş insan için elbise mesabesindedir.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2023 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application