Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Sarık Görmek

Rüyada sarık görmek, toplumun önde gelen insanlarla bir arada olunacağına, onların bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanacağınıza işaret eder. Rüyada başta sarık görmek, bilgi ve bilimdir. Rüyada yeşil sarıklı bir kimseyi görmek, memursanız rütbe ve maaşınızın artacağına yorumlanır. Tüccar birinin yeşil sarıklı hoca görmesi kazancınızın çoğalacağına işaret eder. Öğrencinin sarıklı adamlar görmesi notlarının iyi olacağına işaret eder. Ev hanımının imam sarığı görmesi ise eşiyle çok mutlu olacağını demektir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada başta sarık görmek kişinin taç, şöhret, kuvvet, rütbe ve eşine işarettir. Vali olan bir kimse rüyada sarığının dürülü olarak boynuna indiğini görse, vazifesinden alınır. Sarığın başından alınması veya kaçırılmasına tabiri de böyledir. Rüya sahibi vali değilse, o kimse eşiyle sorun yaşar veya şöhreti elinden gider. Başına altın sarık sardığını gören kimsenin, rütbe, şöhret, mal veya huzuru çok olur.


Rüyada başında sarık görmek evin hanımına, şöhret, kuvvet ve rütbesi anlamına gelir. Bir kimse başına bir valinin sarık sardığını görse, o vali bir memleketin hükümet işlerini o kimseye bırakır. Veya Allahtan korkan bir kimseyle evlenir. Rüyada başına peygamberlerden birinin veya hayatta olan bir velinin sarık sardığını yahut ölmüş bir hükümdarın kendisine bir sarık verdiğini gören kimse, bir vilayete vali tayin edilir. Rüyada sarık görmek üstünlüktür. Bir kimse başına sarık sardığını görse, o kimsenin reislik ve sanat yönüyle kadri yücelir. Rüyada başa sarılan sarık ipekten olursa, dinen bozuk olmakla beraber bir rütbeye ve haram mala işarettir. Yün ve pamuktan olan sarık, memuriyete ve güzel amel yapmaya işarettir. Rüyada sarığının üzerine bir daha sarık sardığını gören kimsenin, şöhreti artar ve mevkiinde kalır. Rüyada başına sarık sardığını gören kimse, yolculuğa çıkar. Sarı sarık, basta olan hastalıktır. Siyah sarık, büyüklüktür.


Rüyada başına sarık taktığını görmek yüksek bir memuriyete, çift sarık ziyade şöhret ve güce alamettir. Sarığın altın olduğunu yahut altından olduğunu görmek, yukarıdaki şeylerden birini yitirmeye, Sarığın dürülmesi, baştan alınması veya kaçırılması görevli kimsenin görevden alınmasına işarettir. Diğerleri için şöhretin elinden gitmesine yahut boşanmaya alamettir. Rüyada sarı sarık hastalığa, siyah sarık ululuğa alamettir. Büyük bir zatın yahut üst seviyedeki bir yöneticinin güzel bir sarığı olduğunu görmek ondan iyi muamele görmeye yorulur. Kendi başında güzel bir sarık görmesi, insanlara iyi muamele etmeye; Sarak bazen yolculuğa delalet eder.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application