Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Tırnak Görmek

Rüyada tırnak görmek kişinin güç ve kuvvetine, düşmana galip gelmeye; Uzun tırnak mesleği gereği olursa rızka, diğerleri için ayıp ve kusura, sünneti terk etmeye işaret eder. Tırnak kesmek sünnete uymaya yahut borç vermeye, Uzun ve güzel tırnak mala, elbiseye, ziyada güç ve kuvvete, Tırnağın yok olması güç ve iktidardan düşmeye delalet eder.


Rüyada tırnak kesmek veya dişlerini tırnağıyla koparmak kötü bir alamettir.
Rüyada tırnak kesmek kötü bir olaya işarettir. Güzel tırnaklar başarı kazanacağınız işlere gireceğinizi bildirir. Bakımsız tırnaklar, dert ve hastalığa yorumlanır.


Güzel tırnaklar başarının işaretidir. Bakımsız tırnaklar, sıkıntı ve hastalık anlamına gelir.


Kişinin kendi çalışması sonucu sahip olduğu değerli şeyler veya paradır.
Rüyada tırnak görmek alacak veya borçla yorumlanır. Tırnağının uzadığını görenin borcu artar. Tırnağını kesmek ise borcunun kolaylıkla ödeneceğine işarettir. Tırnaklarını kestiğini gören keder ve sıkıntıdan kurtulur. Abdülgani Nablusi ye göre, rüyada tırnak görmek zaferdir.


Tırnağın uzunluğu sanat ve mesleği itibarıyla ona muhtaç olan adamlar için rızkta genişliğe delalet eder. Bunun aksi olarak tırnağı kesilmiş görmek, bu gibi kimseler için dar bir geçime işarettir. Tırnak bir erkeğin kuvvet ve kudreti olarak da tabir edilir.


Ibni Şirin e göre, tırnak görmek insanın süsünü, kahramanlığını, kuvvetini gösterir. Rüyasında bir tırnağının olmadığını görmek, malinin elinden çıkmasına ve kudret ve kuvvetinin azaldığına delalet eder. Tırnağını kopmuş veya kırılmış görmek de böyle tabir edilir. Gereğinden fazla tırnağını uzamış görmek, dininde fesada delildir. Parmaklarında tırnak olmadığını gören iflas eder. Fakirleşerek kan azalır. Tırnaklarının sarı renkte olduğunu gören hafif bir hastalık geçirir.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application