Yıldız Günü
Yıldız saati

Araçlar > Rüya Tabirleri

Rüyada Toprak Görmek

Rüyada toprak görmek insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne; insanın ömrü ve hayatına, rızka, işaret eder. Toprak, kişinin mutlu olacağı haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Rüyada toprak mal ile tabir edilir.


Toprak, bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yerin işaretidir. Rüyada toprak görmek, insanlara delâlet eder. Çünkü insanlar topraktan yaratılmıştır. Yine toprağa dönecektir.


Kişinin toprak görmesi hayvanlara, dünyaya ve dünya içindeki bütün mahlûkata delâlet eder. Zira hemen her canlının rızkı toprakta biter.


Rüya görülen toprak duruma, türüne ve kişiye göre yorumlanır. Toprak rüyası bazen mal ve para kazanmaya, bazen yoksul bir kimseye; bazen da ölüye, mezara yorumlanır.


Kimi yorumcular da toprak görmeyi, göç etmeye ve ortaklığa işaret sayılır. Genel olarak rüyada toprak görmek, çoluk-çocuk sahibi olmaya, rızkını temin etmek ve rüyayı görenin uzun bir ömür sürmesi demektir. Bazen ise bereketli yıllara, bazen de tokluğa, açlığa ve kıtlığa işarettir.


Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluluğa ve yardım görmeye rivayet edilir.


Farklı Bir rüya tabiri Sorgulamak istermisiniz?

© 2024 Elf-i Şifa | Tasarım ve Uygulama asmbly idea & application